Ta wiadomość bardzo nas ucieszyła!

Ta wiadomość bardzo nas ucieszyła!

Zanim przekażę Wam wiadomość, która w październiku sprawiła nam najwięcej radości, pozwól, że króciutko napiszę co wydarzyło się u nas w okresie powakacyjnym.

Od maja jakoś nie możemy się pozbierać. Infekcja goni infekcję. A to oznacza gorszy czas dla Antosia. Co człowiek trochę się ucieszy, że już lepiej, to za chwilę znowu się coś komplikuje (tak delikatnie powiedziawszy). Katar i kaszel to mordęga dla wszystkich a największa pewnie dla Antka. Nieprzespane noce. Wymioty powracają jak bumerang. Z rozrzewnieniem spoglądam na zdjęcia uśmiechniętego Antosia, które wykonaliśmy na początku września. Teraz znowu brakuje mi takich chwil.

Jak zapewne pamiętasz Antoś cierpi na epilepsję. Ostatnie badanie czynności bioelektrycznej mózgu (badanie EEG) pokazało, że u Antosia występuje prawie ciągła czynność napadowa – i to zarówno we śnie jak i w czuwaniu. To oznacza, że dotychczas stosowane leki przeciwpadaczkowe są niewystarczająco skuteczne. Dlatego od niedawna powolutku wprowadzamy Antosiowi trzeci lek przeciwpadaczkowy. Na razie obserwujemy polepszenie. W nocy znowu można pospać. A był już taki czas, że nie pamiętałem, kiedy ostatnio przespałem całą noc. Obawiam się jednak ucieszyć, by znowu coś nie gruchnęło!

Teraz Antek praktycznie nie wychodzi z domu. Właściwie to zabieramy go tylko na umówione wizyty lekarskie i na badania. A zdarza się, że niektóre wizyty lekarskie odwołujemy z powodu stanu Antosia. Na przykład ostatnio odwołaliśmy wizytę u okulisty – nauczeni doświadczeniem, że Antek w „złym stanie” nie daje sobie zmierzyć ciśnienia w gałkach ocznych oraz wady refrakcji. Po prostu wpada w taką histerię i tak mocno zaciska powieki, że nie sposób nawet z pomocą kilku osób cokolwiek przy nim zrobić. Może pamiętasz, że w ubiegłym roku, kiedy byliśmy z Antosiem w Centrum Zdrowia Dziecka to wadę wzroku trzeba było Antosiowi zmierzyć w znieczuleniu ogólnym. Kto nosi okulary ten wie, że badanie jest bezbolesne i trwa moment. Ale dla Antosia to problem.

Po raz ostatni na spacerze byliśmy 23 września. Zobacz próbkę możliwości Antka na krótkim filmie poniżej. Cały koncert Antosiowy trwał ponad godzinę. Z doświadczenia wiemy, że może trwać także dwie i pół godziny. Nie znamy sposobu na przerwanie takich występów.

video

Mamy i dobre wieści, o których wspomniałem na wstępie. Ta wiadomość bardzo nas ucieszyła. W czerwcu wysłaliśmy dokumenty Antosia do Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. I udało się! Od ubiegłego miesiąca Antoś jest rehabilitowany w swoim domu. To ogromna pomoc dla nas a przede wszystkim dla Antosia, który źle znosi wszelkie wyjścia z domu. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że Antek może być rehabilitowany w domu bardzo serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy za Wasze przemiłe komentarze, których najwięcej pojawiło się na stronie pobierania kolorowanek. Teraz jest ich aż 115! Podtrzymujecie nas na duchu. Dziękujemy też za ciepłe słowa w przysyłanych przez Was e-mailach.

Około 19 listopada Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” obiecała przekazać ostateczne rozliczenie wpływów z 1% podatku. Jak tylko takie się pojawi, to na stronie Antosia opublikujemy informacje o zebranej kwocie.

A już niebawem, bo 24 listopada, Antek będzie obchodził swoje drugie urodziny! Przygotowujemy coś specjalnego na antosiową stronę. Tymczasem zobacz jak to było rok temu (zobacz teraz »).

Franio Słuszczak Poznaj Polub Pomóż
Kliknij i przejdź teraz na stronę Frania »

10 komentarzy

 1. Ela
  14 Lis 2012

  Witam,
  bardzo dziękuję za piękne kolorowanki, które są mi pomocne w pracy. Dzieci ze świetlicy są nimi zachwycone.
  Stronę polecam koleżankom.
  Wszystkiego dobrego dla całej rodzinki i wytrwałości dla takiego cudownego taty.
  Ela

  • Tata Antosia
   14 Lis 2012

   Ślicznie dziękuję! Bardzo się cieszymy, że dzieci chętnie kolorują antosiowe kolorowanki.

 2. Anna Paplińska
  14 Lis 2012

  Bardzo dziękuję za kolorowanki, wykorzystuję je do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Anna

 3. Gość
  14 Lis 2012

  Bardzo dziękuję za kolorowanki, wykorzystuję je do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi.

 4. Mama Hani
  14 Lis 2012

  Witam 🙂
  Także pragnę podziękować za śliczne kolorowanki w imieniu Hani, od zeszłego roku robią u nas furorę 🙂
  Nie ważne jakie i kiedy , drukarka pracuje na pełnych obrotach, także nawet Boże Narodzenie mamy w lipcu 🙂
  Tatusiowe krawaty zawsze są gotowe na przyjazd taty 🙂
  Pozdrawiam i życzę wszystkiego co najlepsze dla całej rodziny.
  Aga

 5. Ania S
  14 Lis 2012

  Trzymajcie się ciepło!!! Kolorowanki cudne:) Pozdrawiam z Adasiem i Antosiem:)

 6. Gość
  15 Lis 2012

  Kolorowanki są piękne i ja również za nie bardzo dziękuję. Moja Julka czasami maluje 20, czy trzydzieści stron naraz.
  Życzę waszej całej rodzince odwagi wschodzącego słońca, które mimo zła tego świata dzień po dniu wschodzi i obdarza nas blaskiem i ciepłem swych promieni. Jak najwięcej ciepła i siły ode mnie i Julci i duże buziaki dla Antosia.

 7. Marzena
  22 Lis 2012

  Dziękuję za śliczne kolorowanki, które wykorzystałam dziś po raz pierwszy w swojej pracy, w trakcie zajęć z dziećmi. A Państwu i Antosiowi życzę pogody ducha, takiego zwyczajnego uśmiechu na co dzień, ale również wytrwałości…

  • Agnieszka
   23 Lis 2012

   Wspaniałe kolorowanki. Moje przedszkolaki zachwycone. Życzę wytrwałości w pokonywaniu trudności. Naprawdę warto, każdy najmniejszy nawet sukces bardzo cieszy. Jeszcze raz pogody ducha i uśmiechu. Jeszcze raz dzięki za kolorowanki

 8. Gonia
  5 Gru 2012

  Wszystkiego dobrego dla Antosia, chłopiec jest śliczny i silny. Przy wsparciu TAKICH rodziców na pewno wszystko się ułoży. Pozdrawiam i bardzo serdecznie gratuluję pomysłu na kolorowanki i całą stronę. Jest świetna